Britanya'da Türk Yurtlari Yapan Hippiler

Kullanıcı avatarı
lucienne
Arkeo-TR Üyesi
Arkeo-TR Üyesi
İletişim:

Britanya'da Türk Yurtlari Yapan Hippiler

Mesaj gönderen lucienne »

Arkadaşlar çok garip bir şey oldu söylemeden edemiycem. Dünyanın Türkmenistan’dan çok uzak bir bölgesi olan Britanya’da bir grup hippi Türk kültürünün önemli bir parçası olan Yurtları ( Türkmen çadırlarını) yapmayı öğrenmiş. Deniz suyunun buzların erimsi yüzünden yükseleceğini ve insanların doğal hayata geri dönmesi gerektiğini savunan bu arkadaşlar Yurtları Avrupa ve Britanya klimasına adapte edip burada kurdukları kurulusun yürümesini sağlıyorlar hem de bu kuruluşa katılmak ve onlarla birlikte çalışmak isteyen herkese açık oldukları için Yurt yapmayı bin çok kişiye göstermiş oluyorlar. Ben de bir sure onlara katildim cumartesi. Toplanan ağaç dallarını pürüzsüzleştirme ve sekil verme isine katildim. Eğlenceli bir iş. Deniz suyunun yükselme olasılığı yokmuş başka birinden bunu öğrendim buzlar bile erise deniz suyu yükselmicek alçalcakmis. İnsanların yurtlarda yaşamayı seçmesi bu yüzyılda imkânsız belki bu da gerçek ama yaptıkları caba benim hoşuma gitti. Yakında oradan çekilen fotoları da koymak istiyorum.
Resim

Kullanıcı avatarı
sonerium
Site Yetkilisi
İletişim:

Mesaj gönderen sonerium »

Küresel ısınma bir yana, ben de yapmak ve içinde yaşamk isterdim. Bu dünyada bu zamanda.
"Kimi zaman başarılı kimi zaman başarısız olan kısmen kahraman"

Twitter'da Arkeo-TR | Facebook'ta Arkeo-TR | Instagram'da Arkeo-TR

Resim

goxcell
Uzaklaştırıldı!

Mesaj gönderen goxcell »

Keşke bunu Türkiyede de yapsalar.