Arkeoloji Çay Evi

Kullanıcı avatarı
havina
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi

Arkeoloji Çay Evi

Mesaj gönderen havina »

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi Arkeoloji Bölümü mezunu arkeolog Mehmet Ali Kocabaş;"Çay ocağımda kitap okuyana ikinci çayı bedava veriyorum"

Kütahya'nın Tavşanlı ilçesinde yaşayan Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi Arkeoloji Bölümü mezunu genç, açtığı 'Arkeoloji Çay Ocağı' isimli iş yerinde definecileri ilginç sorularıyla karşılaşıyor.

Resim

Ek gelir amacıyla çay ocağı açan arkeolog Mehmet Ali Kocabaş, iş yerinin ismi sebebiyle müşterilerinin, bilhassa da define avcılarının, çay içtiği sırada ilginç sorular yönelttiğini belirtti. Kocabaş, "Niyetim aslında mezun olduktan sonra kendi alanımda yükselmek idi. Ancak arkeologlara fazla bir imkan sağlanmadığı için kendime bir meşgale sağlamak niyeti ile bu iş yerini açtım. İş yerimin ismine de Arkeoloji Çay Ocağını ismini verdim. Arkeolog olduğum için ismini bu şekilde uygun buldum. Ancak bu iş yerini açtıktan sonra bazı müşterilerimiz tarafından garip garip sorular bana yöneltilmeye başlandı. Çok tuhaf sorular yöneltilmeye başlandı. Bundan şikayetçiyim. Mesela kayanın üzerinde ayak izi varmış bunun hangi anlama geldiğini soruyor, ardından da kendileri bunlara tuhaf yorumlar, cevaplar veriyorlar. Beni çıldırttılar, isyan ettirdiler. Benim isteğim buraya gelsinler çay içsinler, merak ettikleri tarihi bilgiler sorsunlar, burada bulunan kitapları okusunlar. Sorulan acayip sorulardan sıkıldım” dedi. Ayrıca çay ocağına gelerek kitap okuyanlara da ikinci çay bedava olduğunu belirten Mehmet Ali Kocabaş, herkesi Kavaklı Mahallesi Odun Pazarı Sokak'taki çay ocağına davet etti.

(İHA) - Kütahya Vizyon
B’enlerim oldun sen,her birinde daha da s’enleri bulduğum...
Her senimde bin senenin öyküsü gizli bilmezsin,
Masalları unut sevdiğim!
Asılları asırlara dikeceğim...

Kullanıcı avatarı
sonerium
Site Yetkilisi
İletişim:

Arkeoloji Çay Evi

Mesaj gönderen sonerium »

Görmüştüm bu haberi. Hangimiz kendi işimizi yapıyoruz ki. Sadece arkeologlar değil, herkes... Okuduğu, eğitimini aldığı, en önemlisi sevdiği mesleğini yapamıyor.
"Kimi zaman başarılı kimi zaman başarısız olan kısmen kahraman"

Twitter'da Arkeo-TR | Facebook'ta Arkeo-TR | Instagram'da Arkeo-TR

Resim

Kullanıcı avatarı
marlonbora
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi

Re: Arkeoloji Çay Evi

Mesaj gönderen marlonbora »

yeni bir geyik topic sandım. maalesef türkiye gerçeğimiz.
Ne kadar bilirsen bil, söylediklerin karşındakinin anlayabileceği kadardır.

Kullanıcı avatarı
kırmızı kedi
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi

Arkeoloji Çay Evi

Mesaj gönderen kırmızı kedi »

marlonbora yazdı:yeni bir geyik topic sandım. maalesef türkiye gerçeğimiz.
valla ben de pişti oldum
:kedi: