1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Hz. İsa'nın En Gerçekçi Portre Çizimi

Gönderilme zamanı: 15:41 16-Temmuz-2019
gönderen anarchos
Resim
Günümüzden 2000 yıl önce, günümüzün İsrail'inin sınırları içinde yer alan, Orta Doğu'daki ufak bir yerleşim yeri olan Nasıra'da yaşamış bir Yahudi'nin, Kuzey Avrupalılar'a benzer bir fiziksel görünümde olması fazlasıyla beklenmedik bir durumdur. Dönemin Orta Doğu coğrafyasındaki fiziksel görünüm ile uyuşmamaktadır.
Üstteki resimdeki tasvrin benzeri varyasyonları için; https://www.google.com/search?q=jesus+c ... 20&bih=941

Resim
Bu soru işaretinin peşinden giden adli antropologlar, MÖ 2-7 yılları ila MS 30-33 yılları arasında yaşadığı düşünülen İsa peygamberin bugüne kadar çizilmiş en gerçekçi resimlerinden birisini ortaya çıkardılar.

Manchester Üniversitesi'nden emekli tıbbi ressam Richard Neave tarafından yaratılan bu gerçekçi çizim, İsa'nın da yaşamış olduğu bölge olan Kudüs'ten o döneme ait çıkarılmış kafataslarını çıkarıp X-Işınlı Tomografi kullanarak dilim dilim haritalandırılması sonucu ortaya çıktı. Daha sonra, bir bilgisayar yardımıyla bu kafatası yapısına uygun bir şekilde deri ve et giydirildi. Bilgisayar, insan anatomisini dikkate alarak bu işlemi gerçekleştirdi. Son olarak, ressamın katkılarıyla, dini metinler, anlatılar ve bazı tarihi kayıtlardan yola çıkarak en olası görünüm tamamlandı ve böylece İsa'ya ait en gerçekçi çizime kavuşuldu.

Tabii İsa'ya ait herhangi bir DNA parçası bulunmadığı için, gerçekten neye benzediğini bilmemiz çok zor. Bu nedenle tarih boyunca olduğu gibi, günümüzde de İsa peygamberin neye benzediğini net olarak belirlememiz mümkün değil. Fakat bilimsel verileri kullanarak, sanatçıların vahşi hayal gücü ve kültürel çarpıtmalarının ötesine geçip, daha gerçekçi bir fiziksel görünümü elde etmemiz mümkün. Burada yapılan da o oldu.

Kaynak: İsa Peygamberin En Gerçekçi Portre Çizimi, Çağrı Mert Bakırcı, " https://evrimagaci.org/isa-peygamberin- ... izimi-3988 "

Hz. İsa'nın En Gerçekçi Portre Çizimi

Gönderilme zamanı: 09:33 18-Temmuz-2019
gönderen kırmızı kedi
daha esmer olmalı mıydı ne?

Hz. İsa'nın En Gerçekçi Portre Çizimi

Gönderilme zamanı: 16:02 20-Temmuz-2019
gönderen soba borusu
kırmızı kedi yazdı:daha esmer olmalı mıydı ne?

zenci olduğunun iddia edilmesi gibi mi?

Hz. İsa'nın En Gerçekçi Portre Çizimi

Gönderilme zamanı: 14:40 10-Ağustos-2019
gönderen havina
soba borusu yazdı:
kırmızı kedi yazdı:daha esmer olmalı mıydı ne?

zenci olduğunun iddia edilmesi gibi mi?

zenci olup oılmadığını bilmem de çöl ikliminde sarışın olma ihtimali sıfır.