Evrim Teorisine İnanıyor musunuz?

Kullanıcı avatarı
lucienne
Arkeo-TR Üyesi
Arkeo-TR Üyesi
İletişim:

Re: Evrim Teorisine İnanıyor musunuz?

Mesaj gönderen lucienne »

Tamam, teslim oluyorum. Fakat anlatmak istediğim Arkeolojik verilerin yok sayılması değil.
Fakat ortada benim anladığım şöyle bir senaryo var: Paleolithic benim kitabımda M.Ö. 500,000–10,000 yılları olarak geçiyor. Bu kadar izin bir zaman diliminde niye gelişme yavaşken niye 10,000 den M.S. 2000`e kadar çok büyük degismeler yaşanıyor. Melekler ve uzaylılar işin uçuk tarafı. Bunları bende bilimsel bulmuyorum fakat ufak bir açıklama benim bu konuda merakımı kapatmıyor.

vinifera
Arkeo-TR Üyesi
Arkeo-TR Üyesi

Mesaj gönderen vinifera »

lucienne yazdı:Tamam, teslim oluyorum. Fakat anlatmak istediğim Arkeolojik verilerin yok sayılması değil.
Fakat ortada benim anladığım şöyle bir senaryo var: Paleolithic benim kitabımda M.Ö. 500,000–10,000 yılları olarak geçiyor. Bu kadar izin bir zaman diliminde niye gelişme yavaşken niye 10,000 den M.S. 2000`e kadar çok büyük degismeler yaşanıyor. Melekler ve uzaylılar işin uçuk tarafı. Bunları bende bilimsel bulmuyorum fakat ufak bir açıklama benim bu konuda merakımı kapatmıyor.
O zaman Prehistorya bölümüne de biraz ağırlık verelim bari. :happy:

Kullanıcı avatarı
lucienne
Arkeo-TR Üyesi
Arkeo-TR Üyesi
İletişim:

:hıı: :fiyt: :huh:
Neden ben anlamadım.

vinifera
Arkeo-TR Üyesi
Arkeo-TR Üyesi

lucienne yazdı: :hıı: :fiyt: :huh:
Neden ben anlamadım.
http://www.arkeo-tr.com/viewforum.php?f=1

Burda daha geniş anlatalım diye.

Kullanıcı avatarı
lucienne
Arkeo-TR Üyesi
Arkeo-TR Üyesi
İletişim:

Tamam anlatalım. Ama evrim konusunu kapatmayalım tartışalım. :)

Kullanıcı avatarı
ZEUS
Arkeo-TR Üyesi
Arkeo-TR Üyesi

Mesaj gönderen ZEUS »

Ben insanoğlunun kendi aklı ile bugünlere gelme fikrine şiddetle karşı çıkıyorum. Evrim teorisini kesin bir dille red etmemekle birlikte uzaylı teorisini de savunmuyorum; ama dediğim gibi bugünün modern insanı bile halen beyninin %3' lük gibi kısmını kullanırsa bile dahi sayılıyorken neden kendi akıl ve becerimizle bu bilgilere ulaşabileceğimiz savunuluyor? Bugün bile sanayi olsun, teknoloji olsun, askeri olsun yani aklınıza gelebilecek her alanda bilinen şeyler yoktan var edilmiş gibi durmaktadır. Hadi şimdi burada programlamadan anlamayan biri çıksında bana istediği bir dille kısacık bir program yazsın. Yapamazsınız çünkü anlamayan kişi bilemez. Bilinmeyen de meydana getirilemez. Aslında bu tür tartışmaların çok sığ tümcelerle hemen geçiştirilip kapatılmaması lazım. Körükörüne yaratışçılığı savunmak inançlılık; körü körüne de evrimi savunmak bilimsellik değildir.
Resim

vinifera
Arkeo-TR Üyesi
Arkeo-TR Üyesi

Bugün bile sanayi olsun, teknoloji olsun, askeri olsun yani aklınıza gelebilecek her alanda bilinen şeyler yoktan var edilmiş gibi durmaktadır.
Bunların hepsinin bir ortaya çıkış ve geliştirilme süreci olduğunu bir arkeolog olarak senin bilmen gerekir. Bu çok garip bir yorum :hıı:

Not: Konu geçiştirilip kapatılmıyor. Konu başlığı "Evrim Teorisine İnanıyor musunuz?" evrimle uzaylılar tarafından getirilebilecek olası bir teknolojinin konu başlığı ile ilgisi yok.

Kullanıcı avatarı
ZEUS
Arkeo-TR Üyesi
Arkeo-TR Üyesi

Mesaj gönderen ZEUS »

Vinifera sen lucienne ve benim değindiğim konuyu hala anlayamadın. İnsanlar bu kadar az düzeyde kullanabildiği zihin kapasitesi ile bu gelişmeleri uygulayamaz. Mesela herkes sanıyor ki kuşlar yuvadan düşe kalka uçmayı öğreniyor. Hayır efendim kuşlar zaten daha doğdukları anda uçmayı öğrenmiş şekilde kodlanmış oluyorlar. Uzaylılar kısmı latifedir. Ama %100 evrim de var demek koskoca bir aldatmaca ve aldanmadır. Bir de şunu söyleyeyim diyorsun ki; insanlar deneme yanılma yoluyla buldu. Yahu insanlık tarihi bile şu an dünyanın gerçek yaşı yanında hiç bir şey. Şu an kabul edilen yaygın inanış 12000 - 17000 yıl arasındadır; ki bir kaç milyon yıllık olduğu düşünülen insan (daha çok maymun) iskeletlerinin de gerçek yaşları hala bilim dünyasının kabul edeceği şekilde ispatlanabilmiş değildir. Mantıklı bir açıklamaya kadar insanlık 17000 yaşında dersek yahu bu kadar sürede eğer evrim süreci kesin söylendiği gibi olsaydı hala maden devirlerini yaşıyor olurduk.
Resim

vinifera
Arkeo-TR Üyesi
Arkeo-TR Üyesi

Canım sen de "uzaylılar" diye latife etme de fikrini söyle. Yorumlarını hiç bir şeye dayandırmıyorsun.

Kullanıcı avatarı
ZEUS
Arkeo-TR Üyesi
Arkeo-TR Üyesi

Mesaj gönderen ZEUS »

Yoo ben daha yorum yapmadım ki. İnsanlık tarihi konusunda hiçbir bilim kesinlik ima edemeyeceği için yorumlarımız hep böyle dayanaksız olmak zorunda. Hele hele sadece evrim var demek de, ya da yok demek de bana göre yanlış dedim. Bunun kesin cevabını bilsem şu an buralarda işim ne? Einstein' den bile daha ünlü olurdum. Ama yine de kendi fikrimi açıklayayım da kamuoyu fazla karışmasın. Ne kadar yanlış olduğunu söylesem de ısrarlarınız sonucu kendim ile çelişmek adına "evrim yoktur" diyorum.
Resim