Arkeo-TR Kullanıcı Kuralları

Anasayfamız ve forumlarımız hakkında duyuruların yapıldığı, üyelerimizin sitemiz hakkında öneri, istek ve görüşlerini sunduğu forumlarımız.
vinifera
Arkeo-TR Üyesi
Arkeo-TR Üyesi
Mesajlar: 3575
Kayıt: 03:12 26-Ekim-2008

Arkeo-TR Kullanıcı Kuralları

Mesaj gönderen vinifera »

1. Arkeo-TR kullanıcı kurallarını üye kaydı yaptırdığınız andan itibaren kabul etmiş sayılırsınız.

2. Forumda siyasi ve dini içerikli propaganda yapılamaz, ayrımcılığa yönelik yazı yazılamaz.

3. Özel mesajlaşma da dâhil olmak üzere başka bir Arkeo-TR üyesi ya da üye olmasa dahi üçüncü bir şahıs din, dil, ırk, mezhep, görüşleri ve kişilik özellikleri nedeniyle aşağılanamaz, kişiye hakaret boyutunda (ima yoluyla dahi) yazı yazılamaz.

4. Genel ahlaka aykırı, rahatsız edici sözcükler kullanılamaz.

5. Tartışmalar saygı sınırları korunarak yapılmalıdır. Karşılıklı atışma haline gelen, saygı sınırlarının aşıldığı ve forum kurallarının çiğnendiği konular yöneticiler tarafından kapatılır, ilgili üyeler uyarılır ya da duruma göre üyeliği silinebilir.

6. Tamamı büyük harften oluşan mesajlar “bağırmak” anlamına geldiğinden, özellikle karşılıklı konuşmalarda tamamı büyük harften oluşan mesaj göndermek yasaktır.

7. “Flood mesaj” yani araya başka bir üye yazmadan aynı üyenin arka arkaya mesaj yazması yasaktır. (Çoklu resim içeren konular, ayrı başlıklar açma gereken kategorili konular, güncel yazılar eklenmesi gereken konular vb. durumlarda yönetici bilgisinde flood yapılabilir)

8. Özel mesaj yolu ile diğer kullanıcılara reklam içerikli ya da üyeyi rahatsız edici mesaj gönderilmesi kesinlikle yasaktır (Bu tür mesajları lütfen bildiriniz).

9. Kendisi açıkça belirtmediği sürece, hiçbir yöneticiden, üyeden özel mesaj yolu ile yardım istemeyiniz. Forumla ilgili sorularınızı “Anasayfamız ve Forumlarımız Hakkında” bölümüne, diğer (kaynak, bilgi vs.) sorularınızı “Karalama Kağıdı” bölümüne konu açarak belirtiniz.

10. Forumda yeni konu açmadan önce “Foruma Konu Ekleme Koşulları” okunmalı, aynı isimde ya da benzer içerikte konunun daha önceden açılmış olup olmadığı kontrol edilmeli (bunun için forum arama özelliğini kullanabilirsiniz) ve konular ilgili bölümlere açılmalıdır. Daha önce açılmış bir konuyla aynı içerikte bilgi paylaşacaksanız önce açılan konuya cevap yazmak suretiyle üzerine ekleme yapabilirsiniz. Yöneticiler konunun ilgili olmayan bir bölüme açıldığına karar verirlerse, yazıyı uygun bölüme taşıyabilirler.

11. Arkeo-TR’nin dili Türkçe’dir. Bu nedenle zorunlu durumlar dışında (terminolojik kelimeler, kaynak isimleri vb.) Türkçe dışında bir dil kullanılmamalı, Türkçe kullanımına özen gösterilmelidir.

12. MSN’de konuşuyormuş gibi (grsrz, slm, iim, gidios vb.) mesaj yazmak kesinlikle yasaktır.

13. Yöneticiler yazılan mesajın kurallara uygun olmadığına karar verirlerse içeriğinde değişiklik yapabilirler ya da mesajı silebilirler.

Kullanıcı kuralları gerekli görüldüğünde güncellenir ve güncellendiği andan itibaren geçerlidir.