Elyazmalara İlgi Duyan Arkadaşlara

Kullanıcı avatarı
lucienne
Arkeo-TR Üyesi
Arkeo-TR Üyesi
İletişim:

Elyazmalara İlgi Duyan Arkadaşlara

Mesaj gönderen lucienne »

Sanat Tarihi bölümünün Batı Sanatı bölümünde yazdığım makalelerdeki Gospel ve İncillere ilgi duyan arkadaşlara bir web sitesi önermek istiyorum. Eğer bu elyazmalarının gerçekten neye benzediğini görmek hatta sayfalarını teker teker çevirip bakmak istiyorsanız:

http://www.bl.uk/onlinegallery/ttp/ttpbooks.html

bu adrese girip oradan turning pages bölümünden bircok elyazmasini bulabilirsiniz. Hatta jane austin ( gurur ve onyarginin yazari hatta filmede uyarlandi kitap) Mozart gibi unlu santcilarin elyazmalari bile yeralmakta. Bunun yani sira bazi incil ve dini kitap elyazmalarina da ulasabilirsiniz.

Kullanıcı avatarı
Nymphe
Arkeo-TR Üyesi
Arkeo-TR Üyesi

Re: Elyazmalara İlgi Duyan Arkadaşlara

Mesaj gönderen Nymphe »

Selam...
Kafamı karıştıran bir durum söz konusu, ''antik'' sözcüğünün daha ziyade ilk uygarlıklar ve özelllikle Roma, Yunan uygarlıkları ile ilintili kullanıldığını düşünüyordum elyazmaları için ise biz genelde (konservatörüm) eski elyazmaları ibaresini kullanıyoruz, bu konuda beni aydınlatırsanız sevinirim.
teşekkürler şimdiden

Kullanıcı avatarı
lucienne
Arkeo-TR Üyesi
Arkeo-TR Üyesi
İletişim:

Re: Elyazmalara İlgi Duyan Arkadaşlara

Mesaj gönderen lucienne »

Eğer bir terminolojik hatam varsa lütfen düzeltiniz. Açıkcası ben Türkiye'de eğitim görmediğim için terminolojide biraz zorluk çekiyorum ayrıca mesajiniz için de çok teşekkür ediyorum. Başliği düzelttim.