Kayıp Mu Uygarlığı ile İlgili Bir Kaç Bağlantı

Kullanıcı avatarı
ZEUS
Arkeo-TR Üyesi
Arkeo-TR Üyesi

Kayıp Mu Uygarlığı ile İlgili Bir Kaç Bağlantı

Mesaj gönderen ZEUS »

Resim

Mu Tabletlerindeki Semboller

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim
Not 1: Bilgilerin bazı kısımları bir tezden öte geçemese de bazı bölümleri belge ve kayıtlar ile ispatlanmıştır. Hatta Mustafa Kemal Atatürk' ün Mu ve Türklerin kökeni hakkında yaptığı araştırma ve çalışmalar Anıtkabir arşivlerinde saklanmakta ve büyük bir titizlik ile korunmaktadır. Bu konuyu açmamda ki asıl gaye bazı arkadaşların Atlantis miti ile Mu gerçeğini birbirine karıştırmaları veya bu konu hakkında en ufak bir duyumları bile olmamasıdır. Bu konu hakkında ki en iyi bilgiyi bu verebildiğim internet kaynaklarından ziyade çeşitli makale ve bu konu için yazılmış kitaplardan alabilirsiniz. Bir de kendinize şunu sorun: "Türkler' in anayurdu Orta Asya' dır. Ama Türkler Orta Asya' ya nereden gelmişlerdir?" Senelerdir okullarda bu öğretilir; ama bu soruyu sorabilme yetisi bilerek veya bilmeyerek öğrencilere kazandırılmaz. Yararlı olabilmesi dileklerim ile...

Not 2: Evet garip görünebilir; ama kopyala - yapıştır ile dağınık ve bağımsız halde bulunan metaryalleri ufak bir birikim de olsa bir araya getirmeye çalıştım. Net üzerinde ki bu kimi yanlı kimisi de bölük pörçük bilgiler hoşuma gitmese de konuyu hiç açmamaktan iyidir diye düşündüm. Bu konuda makale yazabilecek uzmanlıkta olmadığım ve öyle bir iddiada da bulunamayacağım için kendi görüşlerime yer vermeyi kesinlikle uygun görmüyorum.
Resim