Bugün

Forum kuralları
Arkeo-TR Sözlük, maddeleri sizler tarafından konu başlığı açılarak oluşturulacak bir tür serbest sözlüktür. Maddelerin içeriği Arkeoloji ile yardımcı bilim dalları ve sanat terimleri olmalıdır. Bu bölümde kaynak belirtmeniz gerekmez.
Kullanıcı avatarı
zürafalar da koşar
Arkeo-TR Üyesi
Arkeo-TR Üyesi

Bugün

Mesaj gönderen zürafalar da koşar »

Sözlüğü uzun süredir boş bıraktım sanıyorum. Hoş kim okuyor onu da bilmiyorum. Bugün’den bahsetmek yerine Sisifos’tan bahsedebilirdim. Bir arkeoloji sitesi için daha uygun olurdu. Geceden beri yağmur yağıyor. Gözlerimi dinlendirmek için okumaya ara verdim. Ses ,suyun takırtısı yani, aptallaştırıyor biraz, insanı. Berger bir kitabında şöyle diyor: ve kalbim, yüzlerimiz, fotoğraflar kadar kısa ömürlü. Hemen Karasu’yu çağrıştırıyor: çünkü ölümünüz çalamayacağınız son fotoğrafınız olacaktır. Bugün yazılan hiç bir mektup aynı bugün’de ulaşamayacaktır gibi bir şey Malina’dan aklımda kalan. Diğer taraftan Bugün, Camus’de intiharı haklı çıkaran tek şeydir belki. Sisifos, bir şimdi’ye hapsolmuştur. Aptalca bir direniştir bu (Camus buna saçma diyor) yine de yerine bugün ulaşamayacak mektuplar gibi yazılmayı, yürümeyi sürdürür Sisifos. Değil mi Zorba? (Zorba, kedimin adı)

G.

vinifera
Arkeo-TR Üyesi
Arkeo-TR Üyesi

Re: Bugün

Mesaj gönderen vinifera »

Bugün... sonsuz bir "şimdi" içinde kaybolunmaması gereken.