Doktora Öğrencisi

vinifera
Arkeo-TR Üyesi
Arkeo-TR Üyesi

Doktora Öğrencisi

Mesaj gönderen vinifera »

Kahve içip de hemen arkasından uyuyabilen insan türüne evrimleşmiş insanlardır doktora öğrencileri. Yaşadığı sorunları aynı çevrede bulunmayan insanlarla paylaştığı zaman anlaşılması zordur. Bu zorluğun da farkında olmazsa "yapamıyorum, salağım ben" nidalarıyla dibe vurur da vurur. Allah’ın her günü doktorayı bırakmayı düşünür, düşündükçe dellenir, dellendikçe de soyutlanır etrafından. Soyutlandıkça da anlaşılamaz, anlaşılamadıkça da...*

Bir doktora öğrencisine doktora yapmayan kişilerle sıkı fıkı arkadaş olması önerilmez. Allah’ın her tatilinde o arkadaşların eğlence, gezip tozma, cart curt için zamanı bol bol varken, doktora öğrencisi bu tatillerde daha önce yapamadığı, yapmak zorunda olduğu işleri halletmeyi bunlar olmasa da şöyle rahat rahat uyumayı, dinlenmeyi planlamıştır bile.

Bilmem kaç yaşına gelip çevreden "hala öğrenci misin, para kazanamıyor musun?" sorusuna "hem öğrenciyim, hem de para kazanıyorum" demesi bile kurtarmaz onu. Çünkü ne kazandığı para çektiği eziyete değer, ne de çektiği eziyetin karşılığında bir para almaktadır. Boktan bir yola girmiştir, "yolun sonu belki aydınlıktır" deyip deyip devam eder yoluna.

Kendine güvenmeyen bu yola girmemelidir. Piyasada bünyesi ters tepip de doktorayı yarım bırakmış öğrenci bulmak çok da zor değildir.

İki saatte rapor yazma, 15 dakikada sunum hazırlama, deneyden kaçmak için bahane uydurma, deneyden sonuç çıkmayınca mazeret sallama, bir ay yatıp bir gecede is bitirme, okumadan makale anlama gibi özellikleriyle donatılmış insanoğlu.

Asistan olanlar ve olmayanlar olmak üzere iki temel gruba ayrılan öğrenci kitlesi.

Efendi insan.
Power point bilen insan..
Prof.ların sık laf sokmasına çabuk dellenmeyen insan...

Potansiyel manyak

Doktora öğrencisi bir arkadaş e-posta ile göndermiş bunu :D

Kullanıcı avatarı
amargi
Arkeo-TR Üyesi
Arkeo-TR Üyesi
İletişim:

Re: Doktora Öğrencisi

Mesaj gönderen amargi »

Süper bunun bir alt versiyonu da yüksek lisans öğrencileri oluyor heralde... :D :D :D
Doğmamış olana ne mutlu

vinifera
Arkeo-TR Üyesi
Arkeo-TR Üyesi

Bunu kesin bir doktora öğrencisi yazmıştır. Deney meney dediğine göre de Fenci... Yalnız "okumadan makale anlama gibi özellikleriyle donatılmış insanoğlu" kısmına fena güldüm :lol:

Kullanıcı avatarı
amargi
Arkeo-TR Üyesi
Arkeo-TR Üyesi
İletişim:

Mesaj gönderen amargi »

Evet yaa... yalan değil ama.... :D :D :D
Doğmamış olana ne mutlu

vinifera
Arkeo-TR Üyesi
Arkeo-TR Üyesi

İki saatte rapor yazma, 15 dakikada sunum hazırlama, deneyden kaçmak için bahane uydurma, deneyden sonuç çıkmayınca mazeret sallama, bir ay yatıp bir gecede is bitirme, okumadan makale anlama gibi özellikleriyle donatılmış insanoğlu.
İki saatte rapor yazılmıyormuş yalnız, onu anladım... Gece ve gündüz dahil olmak üzere tam iki gün, o da "en az"

Kullanıcı avatarı
amargi
Arkeo-TR Üyesi
Arkeo-TR Üyesi
İletişim:

Mesaj gönderen amargi »

Bitti mi sonunda rapor
Doğmamış olana ne mutlu

Kullanıcı avatarı
rüya_mavisi
Arkeo-TR Üyesi
Arkeo-TR Üyesi

Mesaj gönderen rüya_mavisi »

vinifera yazdı:Bunu kesin bir doktora öğrencisi yazmıştır. Deney meney dediğine göre de Fenci... Yalnız "okumadan makale anlama gibi özellikleriyle donatılmış insanoğlu" kısmına fena güldüm :lol:
türkiyede öğrenci olmak berbat. 2 sene ingiltere'de 1 sene abd'de kaldım. 4 yıllık deü diplomamın hiç olduğunu hatta öğrencilik yaşamadığımı bile anladım. ya yurtdışında eğitim ya yurtdışı gibi eğitimi türkiyeye getirmek bence çözüm bu.
"o değil de pandalar çok yalnııııız"