KÖKEN - Atatürk ve Kayıp Kıta MU 2 - Sinan MEYDAN

vinifera
Arkeo-TR Üyesi
Arkeo-TR Üyesi

KÖKEN - Atatürk ve Kayıp Kıta MU 2 - Sinan MEYDAN

Mesaj gönderen vinifera »

1936 Türkiye-Ankara: Atatürk, J.Churchward’ın 50 yıllık araştırmalarına dayanan “Kayıp Kıta Mu” kuramının izini sürmeye başladı. Churchward, Mayalar, Mısırlılar, Sümerler ve Uygur Türklerinin MÖ 12.000’lerde bir doğal afet sonunda Pasifik Okyanusu’nda sulara gömülen “Mu kıtasından” dünyaya yayıldıklarını iddia ediyordu. Atatürk, yaklaşık 3 yıl süren araştırmaları sonunda, ölmeden önce, Türklerin Orta Asya’dan önceki anavatanlarının Mu kıtası olabileceğini düşünmeye başlamıştı…

Atatürk’ün ölümünden sonra bu çalışmaları kamuoyundan saklandı!

1986 Japonya-Okinava: Yerel bir dalgıç Japonya’nın Okinava Adası yakınlarındaki Yonaguni’nin açıklarında hiç beklemediği bir görüntüyle karşılaştı. Suyun metrelerce altında, dipte, derinlere doğru alçalan basamaklarıyla garip bir antik kalıntı uzanıyordu önünde. Önce göz yanılması sandı, basamaklara yaklaşıp inceledi. Yapının çevresini dolaştıkça şaşkınlığı daha da artıyordu. Çok eski bir zamandan beri suyun altında yattığı belli olan bu basamaklı yapı düzenli kıvrımlara ve son derece hassas açılara sahip bir piramitti…

Bilim dünyası şaşkındı… Yonaguni-Okinava kalıntıları günümüzden 10.000 yıl önce Pasifik’te sulara gömülmüş bir batık uygarlığa aitti…
Resim

Yazar: Sinan Meydan
Yayın Evi: İnkılâp
Basım Tarihi: Kasım 2008

yıldız_tozu
Arkeo-TR Üyesi
Arkeo-TR Üyesi

Re: KÖKEN - Atatürk ve Kayıp Kıta MU 2 - Sinan MEYDAN

Mesaj gönderen yıldız_tozu »

Gerçekten Mu Kıtası var mıydı?.. Atatürk haklı mıydı?..

Kullanıcı avatarı
göbeklitepe
Arkeo-TR Üyesi
Arkeo-TR Üyesi

Mesaj gönderen göbeklitepe »

Merhaba arkadaşlar ben bu konu üzerine çok polemik yaşadım. Bir arkeolog için başlıca kaynak, kazı sonuçları ve literatür taramasıyla elde edilir değilmi. MU ile ilgili bir kazı çalışması veya "ciddi" bir uluslar arası yayından kaynak gösterebilirmisiniz.

Bu peri masallarını bir kenara bırakmazsak, ileride, "piramitleri uzaylılar yaptı" diyen Von Daniken'den farkımız kalmaz.
Nevali Cori

Kullanıcı avatarı
dumanay
Uzaklaştırıldı!

Mesaj gönderen dumanay »

Kitabın ilk basımını okudum gerçekten zaman ayırmaya değer diye düşünüyorum...Bahsedilen konular belgelerle gayet güzel bir şekilde desteklenmiş...Kitap ismine (kayıp kıta mu) takılmadan değerlendirin derim...Kitabın kapağını yırtarak okuyabilirsiniz...Ya da siyah opak bir şeyle kaplayarak...Özellikle Zeus'un bu kitabı seveceğine eminim...Sürükleyici güzel bir yapıt...
''İnadına Arkeoloji''

Kullanıcı avatarı
zürafalar da koşar
Arkeo-TR Üyesi
Arkeo-TR Üyesi

HOMO-TURCUS

Mesaj gönderen zürafalar da koşar »

Sezgili, sevgili diyecektim ama neyse, arkeo-tr sakinleri,

Başka bir tartışma da "homoturcus" diye bir şey üzerine dönüyor. Bu bilimsel(!) incelemeyle kimseyi bunaltacak değilim elbette. Ama türlerin, pardon türklerin kökenini tarih öncesinde aramak gerektiğini de söylemeden edemeyeceğim galiba. Bu nedenle söz konusu çalışma doğru olmakla birlikte eksik! Hasılı, köken mevzuunda insanlığın kökeni türktür. Şimdi, bazıları yok 93o'ların resmi ideolojisiymiş, bilimsellikmiş, vs. diye itiraz edebilir. Önemli değil. Doğmama günümü kutlayan bir arkadaşıma hiç yokmuşsun gibi mutluyum kartı gönderdim. Ama bu çokça ilgisiz. Sanırım asıl konu son okudukların. Peki yukarıdakiler mi? Benim de kafam karışık, eldivenlerimi kaybettim!

Kullanıcı avatarı
SPQR
Arkeo-TR Üyesi
Arkeo-TR Üyesi

Mesaj gönderen SPQR »

tam alayım dedim dr'da 25 tl, kaynak yayınları %25 indirimli 24.75. çok pahalı
senatus populusque romanus