Hükümetten 5000 imam kadrosu !!!

Kullanıcı avatarı
ZEUS
Arkeo-TR Üyesi
Arkeo-TR Üyesi

Hükümetten 5000 imam kadrosu !!!

Mesaj gönderen ZEUS »

Sevgili meslektaşlarım; bilmem kaçımızın haberi vardı? Ama az önce memurlar.net forumunda gezinirken oldukça talihsiz bir gelişmenin haberini gördüm.

Personel Dairesi Başkanlığından Duyuru
Tarih: 18.02.2010

657 SAYILI DEVLET MEMURLARI KANUNU’NUN 4/B MADDESİ UYARINCA SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALIMI İLE İLGİLİ ÇALIŞMALAR

Bilindiği üzere, Diyanet İşleri Başkanlığınca, taşra teşkilatındaki din hizmetlerinin aksamadan yürütülmesi amacıyla 2005 yılından itibaren 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesi uyarınca sözleşmeli personel istihdam edilmiştir.

Bu amaçla taşra teşkilatımızda 4/B statüsünde sözleşmeli (4000 imam-hatip ile 1000 müezzin-kayyım) personel çalıştırılmak üzere 14.11.2008 tarihli ve 5262 sayılı yazımızla Devlet Personel Başkanlığı ve Maliye Bakanlığına talepte bulunulmuş, Devlet Personel Başkanlığından olumlu görüş alınmış olup Maliye Bakanlığı nezdinde takip edilmektedir.

Ayrıca Başkanlığımızca sözleşmeli personel alımı ile ilgili çalışmalar sürdürülmektedir.

PERSONEL DAİRESİ BAŞKANLIĞI

İlgili ilanın bulunduğu diyanetin resmi web sayfası

İmam hatipliye 5000 arkeoloğa 5 yada 50 kadro :( Farkı herkes görsün.
Resim

Kullanıcı avatarı
amargi
Arkeo-TR Üyesi
Arkeo-TR Üyesi
İletişim:

Re: Hükümetten 5000 imam kadrosu !!!

Mesaj gönderen amargi »

:) Bunun için çok güzel yorum yapılırdı ama burası yeri değil...
Doğmamış olana ne mutlu

Kullanıcı avatarı
ZEUS
Arkeo-TR Üyesi
Arkeo-TR Üyesi

Mesaj gönderen ZEUS »

Evet sevgili Amargi. Benim için artık mesleki anlamda arkeolojiden vazgeçeli çok oluyor. Ama öğrencilere, yeni mezunlara, ne kadar ihtiyacı olduğu halde kadrosuzluktan, torpilsizlikten iş bulamayanlara çok üzülüyorum. Yazık arkeologlar da bu memleketin insanları. Ama bazı zümrelere sorulursa arkeolog demek tanrı inancı olmayan, elinden içki şişesi düşmeyen, işe girmesine ne gerek var denilen insan demek. Yazık cidden yazık...
Resim

Kullanıcı avatarı
sonerium
Site Yetkilisi
İletişim:

Mesaj gönderen sonerium »

Geçen gün imamların maaşları konulu bir tartışma yapmıştık arkadaşlarla. Camiden çıkmayan arkadaşlar bile imamların maaşlarına rağmen üstüne lojman tahsis edilmesinin diğer memurlar için haksızlık olduğunu düşünüyorlardı.
"Kimi zaman başarılı kimi zaman başarısız olan kısmen kahraman"

Twitter'da Arkeo-TR | Facebook'ta Arkeo-TR | Instagram'da Arkeo-TR

Resim

Kullanıcı avatarı
ZEUS
Arkeo-TR Üyesi
Arkeo-TR Üyesi

Mesaj gönderen ZEUS »

Peki buradan sorayım. Belediyeler için sözleşmeli personel tavan maaşları konusunda 2010 yılı için arkeologlar 1/1 derecede 1350 TL - 1900 TL arası maaşlı görünüyolar. Bu nasıl oluyor? Yani sözleşmeli personel bir süre sonra belediyenin kadrolu memuru mu oluyor ve 1/1 ne demek? İşe yeni başlayan mı yoksa en yüksek kademedeki memur derecesi mi demek? Bunları detaylıca aydınlatabilirseniz çok sevinirim.
Resim

Kullanıcı avatarı
amargi
Arkeo-TR Üyesi
Arkeo-TR Üyesi
İletişim:

Mesaj gönderen amargi »

1/1 ne demek tam olarak bilmiyorum ama bunun işe girişle alakası olmadığını biliyorum. Çünkü işe ilk girdiği dönemden itibaren 1800 alanları tanıyorum. Belki de mezuniyet durumuyla alakalıdır ama dediğim gibi tam bir bilgim yok... Kadrolu memur alımında eğer sözleşmeli personelin KPSS' si varsa memur alımında bu kişilere öncelik tanınıyor diye biliyorum.
Doğmamış olana ne mutlu

Kullanıcı avatarı
ZEUS
Arkeo-TR Üyesi
Arkeo-TR Üyesi

Mesaj gönderen ZEUS »

Hımmm arkeologlar belediyelere ilk 1800 TL maaş ile başlıyorlarsa güzelmiş. Çünkü ismi x olan bir ilçe belediyesindeki arkeoloğun en yoğun işlerinin masasındaki çayı höpürdetmek olup, bir kaç tane de imzalanması gereken belgeyi su işleriyle ilgili müdüre götürdüğünü bilirim :scared: Ama oraları da sabun köpüğü gibi. Kimin ayağı ne zaman kayacak, gelecekleri ne olacak hiç belli değil. Belediyeler kendi bünyesine artık çalışan almıyor, anlaşmalı özel şirketler vasıtasıyla alıyorlar. Yani işçi veya teknik statüdeki kişi aslen o belediyeye ait bir çalışan olmuyor. Bir nevi taşeronluk gibi bir şey. Kudeb mudep olayları da yalan rezil-i rüsva...
Resim

Kullanıcı avatarı
sonerium
Site Yetkilisi
İletişim:

Mesaj gönderen sonerium »

1/1, 1. dereceden 1. kademe demektir dostum.
"Kimi zaman başarılı kimi zaman başarısız olan kısmen kahraman"

Twitter'da Arkeo-TR | Facebook'ta Arkeo-TR | Instagram'da Arkeo-TR

Resim

Kullanıcı avatarı
ZEUS
Arkeo-TR Üyesi
Arkeo-TR Üyesi

Mesaj gönderen ZEUS »

sonerium yazdı:1/1, 1. dereceden 1. kademe demektir dostum.
Cevap için sağol kardeşim. Ama bu işe ilk başlayan bir çalışanın kademesi mi yoksa yıllarca çalışıp yükselmiş birinin kademesi mi? Yeni bir konu açacağım da ondan sormuştum.

Tamam cevabı memurlar.net' de buldum. Mesela arkeologlar teknik sınıfa giriyorlar. Teknik sınıf 9/1' den başlar. Ama fakülte mezunu teknik sınıflara işe başlar başlamaz 1 derece ekleniyormuş mevcut yasaya göre. Yani 8/1 başlar. Ve her iki yılda bir derece atlanıldığı söylendiğine göre en az 16 yıllık bir çalışan 1/1 oluyor. Maliye bakanlığınca 2010 için belediyelerde çalışan sözleşmeli personel tavan ücretleri 1/1 üzerinden belirlenmiş.
Resim

Kullanıcı avatarı
amargi
Arkeo-TR Üyesi
Arkeo-TR Üyesi
İletişim:

Mesaj gönderen amargi »

ZEUS yazdı:

Tamam cevabı memurlar.net' de buldum. Mesela arkeologlar teknik sınıfa giriyorlar. Teknik sınıf 9/1' den başlar. Ama fakülte mezunu teknik sınıflara işe başlar başlamaz 1 derece ekleniyormuş mevcut yasaya göre. Yani 8/1 başlar. Ve her iki yılda bir derece atlanıldığı söylendiğine göre en az 16 yıllık bir çalışan 1/1 oluyor. Maliye bakanlığınca 2010 için belediyelerde çalışan sözleşmeli personel tavan ücretleri 1/1 üzerinden belirlenmiş.
İşe 1/1 ile de başlayanlar var... benim bizzat tanıdığım biri var. Sanırım bu biraz da işe alındığın kurumla alakalı... onlar kendileri belirliyorlar bunu.
Doğmamış olana ne mutlu